Sesja zdjęciowa w dniu ślubu czy w innym terminie? Czyli 10 powodów dlaczego warto ustalać termin sesji na inny dzień

Categorise


sesja zdjęciowa w dniu ślubu czy w innym terminie?

Pary Młode podpisujące z nami umowy na pakiety ślubne często pytają nas, czy sesję ślubną lepiej wykonać w dniu ślubu, czy w innym terminie. Zawsze odpowiadamy, że zdecydowanie lepszym pomysłem jest ustalenie innego terminu na sesję. Dlaczego? Poniżej przedstawiam 10 powodów dlaczego takie rozwiązanie jest lepsze:

  1. Zero stresu! W dniu ślubu każda Para Młoda jest zdenerwowana i martwi się, czy pogoda dopisze, czy nie pomylą się podczas składania przysięgi, czy gościom niczego nie zabraknie i czy wujek Heniek nie zacznie recytować wierszy. A na zdjęciach z sesji powinniście być wyluzowani, zrelaksowani i uśmiechnięci – przecież będzie to Wasza pamiątka na całe życie!
  2. Jesteście pełni sił! Przygotowania do ślubu trwają zwykle od samego rana, do tego dochodzi stres, w przypadku Panien Młodych kilka godzin na szpilkach, itp. więc po południu będziecie już zmęczeni. A chyba nie chcecie, by to zmęczenie było widać na zdjęciach, prawda?
  3. Nie ogranicza Was czas! Kto chciałby tracić cenne minuty ze swojego ślubu? Sesja zdjęciowa trwa zazwyczaj kilka godzin, a wykonując ją w dniu ślubu tracicie albo czas, który moglibyście spędzić z rodziną i gośćmi, lub możliwość wykonania większej ilości zdjęć, gdyż najprawdopodobniej będziecie się spieszyć, by jak najszybciej wrócić na salę.
  4. Nie musicie się martwić pogodą! Niestety nie każda Para Młoda ma to szczęście brać ślub podczas pięknego słonecznego dnia. A co jeśli będzie padać? W takich warunkach ciężko zrobić piękną sesję. Ustalając inną datę sesji, macie pewność, że pogoda będzie piękna, bo planujecie ją z około tygodniowym wyprzedzeniem, więc jest większe prawdopodobieństwo, że prognoza pogody się sprawdzi. A nawet jeśli nie, to przecież każdy fotograf przełoży sesję na inny dzień jeśli pogoda spłata Wam figla.
  5. Możecie pojechać w dowolne miejsce! W dniu ślubu, raczej żadna Para Młoda nie chce oddalać się zbytnio od miejsca w którym odbywa się wesele, by nie tracić cennego czasu na podróż. A nie zawsze plenery w tych miejscach są ciekawe. Czy nie lepiej zrobić sesję w innym terminie i pojechać w jakieś piękne miejsce, lub nawet do Paryża i wrócić z przepięknymi zdjęciami?
  6. Nie musicie się martwić o wygląd! Nawet najlepiej wykonany makijaż, czy fryzura po kilku godzinach szalonej zabawy nie wygląda już najlepiej, a na pewno chcielibyście wyglądać na zdjęciach nieskazitelnie. Oczywiście sesja w innym dniu wiąże się z ponowną wizytą u fryzjera i wizażysty, ale przynajmniej macie wtedy pewność, że Wasze zdjęcia będą zachwycać i nie będzie to magia Photoshopa.
  7. Możecie pozwolić sobie na ekstremalne pomysły! Podczas sesji wykonywanej w dniu wesela nie możecie poszaleć, np. wskakując do wody, bo przecież nie wrócicie cali mokrzy na wesele. Gdy sesja odbywa się w innym terminie i nie przejmujecie się zbytnio ubrudzeniem sukni czy garnituru, można pozwolić sobie nawet na najbardziej szalone pomysły!
  8. Jesteście już oswojeni z aparatem! Nie czarujmy się – mało kto jest przyzwyczajony do pozowania przed obiektywem, dlatego często wiąże się to ze stresem. Gdy już poznacie lepiej swojego fotografa podczas ślubu i zobaczycie, że nie taki diabeł straszny, o wiele łatwiej będzie Wam wyluzować się podczas sesji i otwarcie mówić o swoich pomysłach.
  9. To nic nie kosztuje! Za sesję w innym terminie nie musicie dopłacać (przynajmniej u nas), więc dlaczego tego nie wykorzystać? W tej samej cenie będziecie mieli piękne zdjęcia z sesji i więcej zdjęć z fotoreportażu (bo fotograf przez cały czas będzie z wami na sali)!
  10.  Fotograf też jest zmęczony! Pamiętajcie, że „fotograf też człowiek” i po całym dniu fotografowania uroczystości może być już zmęczony i nie mieć tylu pomysłów na ciekawą sesję.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy was do wybierania innego terminu na sesję ślubną. Ale oczywiście, jeśli wolicie zrealizować ją w dniu ślubu, nie mamy nic przeciwko! Wybór należy do Was.

sesja zdjęciowa w dniu ślubu czy w innym terminie?