Bezpieczny maluch podczas sesji

Wczoraj dodaliśmy galerię zdjęć z sesji małego Szymonka (znajdziecie ją tutaj), a dziś postanowiliśmy napisać kilka słów o tym, jak przebiega taka sesja. Sesje dziecięce są dla nas szczególnym wyzwaniem, gdyż ich efekt zależy od tego, czy dziecko będzie z nami współpracować. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by maluch i jego rodzice czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas sesji.

Na sesje zapraszamy kilkudniowe niemowlaczki oraz kilkumiesięczne maluchy. Musicie pamiętać, że od wieku dziecka zależy efekt jaki uzyskamy na zdjęciach. Jeśli marzą Wam się zdjęcia, na których Wasze maleństwo słodko śpi w przedziwnych pozach, musicie zgłosić się do nas w ciągu pierwszych 2-3 tygodni życia dziecka, gdyż noworodki w tym wieku mają twardy sen i nie wybudzają się tak łatwo podczas układania. Starsze maluchy podczas sesji tak łatwo nie zasną, dlatego podczas sesji z kilkumiesięcznymi dziećmi staramy się je zabawiać, by na zdjęciach pokazać ich zaciekawienie i rozbawienie.

Decydując się na sesję zdjęciową pewnie martwicie się, czy Wasz skarb będzie bezpieczny. Bez obaw, jak widać na zdjęciu poniżej, podczas sesji rodzice są zawsze blisko dziecka asekurując je i podtrzymując, by czuło się bezpieczniej. Oczywiście zdjęcie z ręką rodzica w kadrze traci cały urok, dlatego usuwamy ją później podczas obróbki graficznej. Bezpieczeństwo Waszego maleństwa jest dla nas najważniejsze, dlatego nie wykonujemy zdjęć „na siłę” – nie każde dziecko będzie się dobrze czuło w każdej pozie.

Zdjęcia wykonujemy w naszym domowym studio, w którym podczas sesji jest bardzo ciepło, żeby nasze małe modelki i modele nie zmarzli podczas sesji. Rodzicom na taką sesję radzimy nie ubierać się zbyt ciepło, bo po pewnym czasie robi się naprawdę gorąco.
Podczas sesji nie stosujemy lamp błyskowych, aby nie uszkodzić delikatnych oczu naszych małych modelek i modeli. Korzystamy ze światła dziennego oraz lamp światła ciągłego. Dlatego na sesje niemowlęce i dziecięce wykonujemy w trakcie dnia, gdy na zewnątrz jest jasno.

Zapewniamy wszelkie gadżety do sesji: tła, kosze, kocyki, czapeczki, opaski, itp. Już w tej chwili mamy kilkadziesiąt zestawów ubranek zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, a nasza kolekcja ciągle się powiększa. Wszystkie czapeczki, czy opaski robione są ręcznie na specjalne zamówienie, więc są niepowtarzalne. Z doświadczenia wiemy, że maluchom podobają się nasze gadżety – zwłaszcza skarpetki, które odsłaniają paluszki, czy kokardki, które można rozwiązywać. Wszystkie gadżety można myć i prać więc nie martwcie się, jeśli podczas sesji maleństwu przydarzy się mała „awaria”.

Jak przygotować malucha do sesji? Przed sesją dziecko musi być nakarmione, ale nie zapomnijcie zabrać ze sobą butelki na sesję, na wypadek gdyby maluszek zgłodniał. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać na zdjęciach, dziecko musi być wyspane (jeśli na sesji ma się bawić i śmiać), lub nie do końca wyspane (jeśli na zdjęciach ma słodko spać). Ubierzcie malucha w luźne ubranka, które łatwo będzie zdjąć i zabierzcie ze sobą zapas pieluszek. Sesja zdjęciowa może trwać nawet kilka godzin, gdyż jej długość dostosowujemy do nastroju dziecka i robimy dużo przerw na karmienie, przewijanie, czy usypianie. Podczas sesji dziecko musi czuć się komfortowo i bezpiecznie, dlatego gadżety i pozy dobieramy w zależności od potrzeb dziecka.

Każde dziecko jest inne i wyjątkowe, dlatego zdjęcia z sesji noworodkowych i dziecięcych są niepowtarzalne. Dokładamy wszelkich starań, by nasze małe modelki i modele, oraz ich rodzice czuli się bezpiecznie podczas sesji, a zdjęcia, które od nas otrzymują były wspaniałą pamiątką na całe życie. Zapraszamy!

 

bezpieczny maluch podczas sesji

obróbka 2

obróbka 1

Comments are closed.